Songül Sarıgül: Kendini ihtiyaç sahiplerine adadı

Songül Sarıgül: Kendini ihtiyaç sahiplerine adadı Hayırsever genç iş kadını, kendini ihtiyaç sahiplerine adayıp, onların ihtiyaçlarını gidermek için köprü görevi yapıyor.

HAKAN AKIN 

İstanbul’da genç bir kadın, kendini ihtiyaç sahiplerine adayıp, onların ihtiyaçlarını gidermek için köprü görevi yapıyor. Sosyal medya hesaplarından ihtiyaç sahibi olan aileleri tespit edip, yine sosyal medyadan iş insanlarından yardım alan 39 yaşındaki genç hayırsever iş kadını Songül Sarıgül çevresindeki iş insanlarıyla bir araya gelerek hayallerini gerçekleştiriyor.

Songül Sarıgül öncelikle İstanbul da oturduğu semtte yaşayan ihtiyaç sahibi ve yeni evli olan çiftlere, doğacak çocukları için beşik ve Buzdolabı gibi beyaz eşya ihtiyaçlarını karşılayacak. Sarıgül, eşyaların teslimine bizzat katılacak.

Ramazan ayında hayır işlerine daha da ağırlık veren Songül Sarıgül, “Hayırsever iş insanlarımıza ve gönüllü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi ailelerimize sosyal medyadan ya da bir şekliyle uluşmaya çalışıyorum. İhtiyaçlarına göre elimizden geldiği kadarıyla iş insanlarımızın yardımıyla fakir vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Kimisi, Ramazan ayında gıda kolisi verebilir kimisi kullanmadığı ev eşyasını verir, biz de ihtiyaçlılara ulaştırırız” ifadelerini kullandı. Hayır, sever iş insanlarımızın yardımlarını bekliyoruz. Dernek ya da vakıf adına yardım yapmıyoruz Gönüllü olarak yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya hesaplarına bakıyoruz muhtarlara soruyoruz, iş insanlarının himmetleriyle yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Buradan ihtiyaçlı ailelere sesleniyorum hiç ama hiç merak etmeyin artık sizin ‘’Songül Ablanız’’ var dedi.


Başlık