logo

HER DERDE DEVA ÇÖREK OTU!

corekotu 2

corekotu 1

Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerinde ve dünyanın birçok ülkesinde yetişen ince yapraklı, yaklaşık 40 cm boylarında otsu tarla bitkisinden elde edilen çörek otu, ölüm hariç her derde deva doğal bitki olarak kullanılıyor. Bunu bilen Erzurumlu halk ise, Çörek Otu’nu şifa niyetine tüketiyor.

Asırlardır kullanılan Çörek Otu ile ilgili araştırmalar son yıllarda artmaya başlarken, Çörek Otu’nun faydaları saymakla bitmiyor. Bağışıklı sisteminin güçlendirmesi, mide hastalıklarına iyi gelmesi, prostat ve meme kanserini yavaşlatması, kalp sağlığına faydalı olması nedeniyle önemi daha da artan Çörek Otu, Erzurumlu halkın vazgeçilmezi haline geldi.

Lokman Hekim Baharat sahibi Sinan Kılıç da, Çörek Otu’nun her derde deva doğal bir bitki olduğunu ve Erzurumlu halk tarafından aşırı derecede talep gördüğünü belirtti. “Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın” diyerek Peygamber Efendimizin hadisini hatırlatan Kılıç, Çörek Otu’nun vücuda faydalarının saymakla bitmeyeceğini söyledi. Çörek Otu’nun sürekli kullanılması halinde doğal ilaç tedavisi sağladığını anlatan Kılıç, Çörek Otu’nun modern tıp tarafından ilgi gören nadir bitkilerden biri olduğunu vurguladı. Hastalıklara etkisi üzerinde yüzlerce deney yapıldığını ve yapılan araştırma ve deneyler sonucu sürekli olumlu neticeler alındığını ifade eden Kılıç, Çörek Otu’nu herkese tavsiye etti.

“HER DERDE DEVA”

Çörek Otu’nun yararlarına değinen Kılıç, “Çörek Otu, bağışıklık Sistemi’ni düzenleyici, diyabeti tedavi edici, mide hastalıklarında tedavi edici, AİDS’i önleyici, böbrek hastalıklarını tedavi edici, kalp ve damarları koruyucu, kolesterol düşürücü, ishal kesici, mikrop aktivitelerini ve kanın pıhtılaşmasını engelleyen mucize bir gıdadır. Ayrıca bu bitki nefes darlığına, mide zarına, kalbe, karaciğere, kandaki şekere, halsizliğe iyi gelir. Mesela Almanya’da yapılan bir araştırma, çörek otunun alerjik rahatsızlıklarda kullanılabileceğini göstermiş ve bronşitli astım, alerjik astım, bahar nezlesi rahatsızlıklarına yönelik yapılan çalışmada ise çörek otunun ciddi oranda fayda sağladığı sonucuna varılmıştır. Bu nedenle bütün vatandaşlarımıza Çörek Otu’nu tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx