logo

09 Aralık 2014

İŞ ADAMI ASLAN: “MAHKEMEYE BAŞVURUN”

 

KaradayIMG_3467ı Grup tarafından yapımına başlanan ve arazi mülkiyeti nedeniyle yılan hikâyesine dönen New City Projesi yüzlerce vatandaşı mağdur etti. Yapımı durdurulan projenin en büyük mağduru olduğunu ifade eden iş adamı Şerafettin Aslan konu hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Garanti Grup yönetim kurulu başkanı Şerafettin Aslan, projenin askıya alınıp durdurulması nedeniyle en büyük mağdurun kendisi olduğunu ve 28 milyon lira karşılığında 288 daire ve iki adet dükkân aldığını söyledi. Sözleşme nedeniyle peşin olarak paranın ödendiğini ancak sözleşmede adı geçen anlaşmanın yerine getirilmediğini anlatan Aslan, “Palandöken’de başlamış olan New City projesinden 28 milyon lira karşılığında 288 daire ve 2 dükkân için anlaşma yaptık. 1 Mart 2014 tarihinde yapılan anlaşma bazı sıkıntılar nedeniyle yerine getirilemedi. Bizde haliyle peşin olarak verdiğimiz 28 milyon lira ile en büyük mağdur konumuna düştük. Defalarca Ahmet Metin Karadayı’ya çağrıda bulunduk ama netice alamadık. Bu süreçten sonra hukuki yollara başvuracağız. Diğer mağdurlara da provokasyon yapmamalarını ve hukuki mercilere başvurmalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Sorunun çözümü için Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in ciddi gayret sarf ettiğini ifade eden Aslan, “New City projesinin sonuca bağlanması için Mehmet Sekmen ve Valimiz Ahmet Altıparmak büyük çabalar gösterdi. Ancak yine de sonuç alınamadı. Hala da çözüm bekliyoruz. Önümüzde muhatap alınacak bir firma yok. Tüm mağdurların toplanması halinde yaklaşık 160 milyon lira gibi bir para ortaya çıkıyor. Bu kadar para nereye gitti? Bunun hesabını sormaya, hakkımızı geri almaya çalışıyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx