logo

İYİ PARTİ’NİN İDDİALI ADAYI EMİNOĞLU : ‘’İŞSİZLERE İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ’’

 

İyi Parti Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Alper Eminoğlu , yerel seçim süreci ve projeleri konusunda Kentvizyon Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Erzurum’da sevilen isim olan Eminoğlu,  saha çalışmalarına yoğunlaşarak,  Yakutiye’deki vatandaşların sorunlarını dinliyor.

Eminoğlu’nun en iddialı olduğu proje ise, Erzurum’un kanayan yarası olan işsizlik konusunda parti ayrımı gözetmeksizin çözüm üretmek.

 

EMİNOĞLU KİMDİR?

 

Ben, 1954 Erzurum doğumlu bir kardeşinizim. Köy Enstitüsü eğitimli bir babanın ulusal değerleri kişisel çıkarlarının üstünde tutan idealist, ciddi ve disiplinli eğitimiyle yetiştim.Her durumda kendi ayaklarımızın üzerinde durabilmemiz için gerekli donanımı bize kazandıran babamızın ve annemizin telkinleri ve rehberliğiyle Türk kültürünü ve Erzurum’umuzun yerel ananelerini sindire sindire büyüdüm.

İlk , orta ve lise tahsilimi Erzurum’da tamamladıktan sonra 1971-1972 yıllarında İstanbul Esenler Belediyesi’nde çalışarak , belediyecilik konusunda önemli bir birikim kazandım.

1974 yılında Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü’ne girdim ve bu okuldaki eğitimim süresince Erzurum Belediyesi’nde çalışarak belediyecilik konusundaki bilgilerimi artırdım.1976 ‘ da bu okuldan mezun olup sırasıyla Van ve Erzurum’da farklı okullarda görev yaptım.Öğretmenlik görevime devam ederken Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandım ve diş hekimliği tahsilim süresince de hem öğretmenlik hem de çalıştığım okulda idarecilik yaptım.

1987 yılından itibaren kendi kliniğimde diş hekimliği yapmaktayım.Yine bu süreçte sırasıyla 2002-2004 arasında MHP il yöneticiliği , 2004-2009 arasında da MHP Palandöken ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım.Ayrıca Erzurum Kalkınma Vakfı’nda yönetim kurulu üyeliği görevini de ,dört yıl sürdürdüm.1994’ten günümüze kadar Erzurum,Erzincan,Ağrı,Kars,Ardahan ve Iğdır illeri Diş Hekimleri Odası Başkanlığı’nı yürütmekteyim.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Sözlerime son verirken;

İyi Parti’nin Yakutiye Belediyesi Başkan adayı olarak çıktığım bu yolda bütün hemşehrilerimin dua ve desteklerini bekliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 

Eminoğlu , Erzurum’un sürekli kan kaybettiğini belirterek, işsizlik konusunda  önemli projeleri olduğunu ifade etti.

Yakutiye Belediyesini toplumun tüm kesimlerine hizmet eden bir belediye haline dönüştüreceklerini belirten İyi Parti Belediye Başkan Adayı Alper Eminoğlu,’ sosyal projeleri hayata geçirerek, hane  halkında  hiç işi olmayan  her aileden bir kişiye iş imkanı sağlayacaklarını ifade etti

 

Sosyal  belediyeciliğin önemine vurgu yapan Eminoğlu,  ‘’ Erzurum’da  saha çalışmalarımızda  işsizlik konusunda önemli sorunlarla karşılaşıyoruz.  Nasip olur seçilirsek  hane halkından hiç birinin işi olmayan aile bireylerinden birine iş imkanı sunacağız.  Belediyecilik önemli bir toplum görevi, park bahçe yapmak rutin hizmet önemli olan  sosyal hizmet sunmak, belediyemize partizanlık asla girmeyecek.  Halihazırda İlçemizi en üst noktalara taşımak için gerekli plan projelerimizi hazırlıyoruz.Şimdiden çok güzel projeler hazırladık.Seçildiğimizde bu projelerimizi tek tek uygulamaya koyacağız.”dedi.

MAHALLE TEMSİLCİLİKLERİ AÇACAĞIZ

Eminoğlu, seçildiği takdirde belediyecilikte başarıya giden yolda en önemli basamaklardan biri olan mahalle temsilcilikleri açacaklarını belirterek,  şunları söyledi: ‘’Nasip olurda halkımızın teveccühleri ile seçildiğimiz takdirde İlçemize bağlı mahallelerde temsilcilikler açmayı planlıyoruz.Bölgenin problemlerini isteklerini taleplerini bize iletecek meclisler kuracağız.O bu mahalle değil tüm mahallelerde yaşayan vatandaşların sorunlarını, beklentilerini dinlemek için bölge sorumluları görevlendireceğiz.Mahallelerin, köylerin sorunlarını sorumlularımız gelip bizlere iletecekler.Böylelikle koordineli ve birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizi yöneteceğiz.”

EV EKONOMİSİ GELİŞECEK

Ev ekonomisinin gelişmesi  ve kadın istihdamının artması için projeleri olduğunu belirten Eminoğlu,  , ‘’Şehir ekonomisine katkı sağlamak için Evlerinden dışarı çıkmayan ve evinde iş yapmak isteyen kadınlarımızın el emeği göz nuru üretimini pazarlayacakları alanlar oluşturacağız.Üreten Kadınlar Pazarı ile Bunun alt yapısını oluşturacağız.Bu el emeği göz nuru ürünler ile Kadınlar kendi ayakları üzerinde duracak ve aile ekonomisine katkı sağlayacaklar’’ dedi.
Erzurum’da 70’li yıllarda vatandaşların dinlenebileceği alanların olduğunu belirten Eminoğlu,” Mesire alanlarını artıracağız. Benim yaşlarımda olanlar hatırlayacaktır.Malumunuz Çaykara caddesinin üzerinde iki iş merkezi var.Her iki iş merkezinin arasında kalan bölümde Ömür Aile Çay Bahçesi vardı.Orada Erzurum Radyosu sanatçılar programlar yaparlardı.O bölgede en az 7 dinlenme alanı vardı.Şimdilerde caddede tur atan insanların dinlenebileceği sohbet edeceği bir yeşil alan maalesef yok.Orada insanlar rahatlıkla oturup çaylarını içerlerdi.Postanenin yanında yeşil alan vardı.Cumhuriyet İş Merkezinin orada bir bahçe vardı kaldırıldı.İmkanları ve şartları birlikte değerlendirmek şartıyla Bunların tekrar belirli yerlerde oluşturulması için gerekli gayreti göstereceğiz.Akşamları vatandaşlarımızın bir araya gelebileceği misafirleri ile çay içebileceği yerleri hayata geçirmeyi planlıyoruz.”dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx