logo

03 Şubat 2019

KARAMAN GÜVEN TAZELEDİ

Aynı zamanda Erzurum Merkez Ziraat Odası da olan Aziziye-Palandöken Ziraat Odasının 7. Olağan Genel Kurulu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi M.Latif Maskan, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar,Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emrullah Akpunar, BüyükŞehir Belediyesi Kırsal Yatırımlar Daire başkanı Ahmet Kılıç, çevre ilçelerin Ziraat Odası Başkanları, delegeler ve geniş bir çiftçi kitlesi katıldı.

Genel Kurula İki liste halinde gidildi. Mevcut Başkan Şahset Karaman’ın listesi ile diğer aday Necati Susam’ın listesiyle  kıyasıya yarıştı.

Genel Kurulda sırasıyla söz alan Tarım ve Orman Bakanı  Osman Akar,sondört yılda Erzurum’da tarım ve hayvancılıkta önemli mesafeler alındığını, özellikle tarımsal desteklemelerde destek türünün 38’e destek miktarının da 210 milyon liraya çıkarıldığını belirterek, çiftçimizin hizmetinde her an telefonlarının ve kapılanın açık olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi M. Latif Maskan ise tarımın vazgeçilmez ama zor bir meslek olduğunu, çiftçilerin çok sıkıntılarının olduğunu, sorunlarının çözümünde Birlik Başkanının her türlü gayreti sarf ettiğini belirtti. Maskan, ayrıca çiftçilerden alınan aidatların çiftçilerin hizmetine sunmak üzere gayretlerinin olduğunu söyledi.

Son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekmen ise  Erzurum’un Konya Ovası gibi, Çukurova gibi büyük ovalarının bulunmadığını, mevcut tarım arazilerinin suya kavuşturmak suretiyle veriminin artırılması gerektiğini söyledi. Sekmen, belediye  olarak tarımı modern hale getirmeye, hayvan barınaklarını iyileştirerek hem hayvan refahını, hem de insan refahını yükseltmek istediklerini bununla birlikte işletmelerin cesametini büyütmek için tedbirler alındığını, bununla ilgili olarak Tarım Bakanlığı, Ziraat Odaları, Tarımsal Birlikler ve diğer paydaşlarla işbirliği yapılacağını vurguladı. Sekmen, Yem, hayvan ilaç ve aşısı, Organik tarım ve daha bir çok konuda yeni atılımlarının olduğunu belirterek Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. İki listenin yarıştığı seçimde Mevcut Başkan  Karaman yeniden başkan seçildi.  KARAMAN’ın Yönetiminde Oda Meclis Başkanlığına Fatih DURMUŞ getirildi. Yeni Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Şahin KÖSE, Fettah YILDIRIM, Osman ÇELİK, Fatih ÖNER, Hacı POLAT ve Zafer ÜNLÜER getirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx