logo

09 Aralık 2014

KIŞ AYLARINDA HASTANE VE ECZANELER DOLUP TAŞIYOR

ECZANE

 

Erzurum’da havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar hastane sonrası eczanelere akın etti. Genel olarak gribal enfeksiyon ve nezleye karşı ilaç almak için eczaneleri dolduran vatandaşlar, eczacıları sevindirdi.

Erzurum’da kış mevsiminin gelmesi ile birlikte artan hastalıklar, hastane ve eczanelerin dolup taşmasına neden oldu. Genel olarak gribal enfeksiyon, nezle, bronşit, üst ve alt solunum yolları tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar nedeniyle hastanelere başvuran vatandaşlar, muayene sonra ilaç için eczanelere akın etti.

Hilal Eczanesi sahibi Mustafa Basten yaptığı açıklamada, kış mevsiminin gelmesi ile birlikte Erzurum’da gribal enfeksiyonlarda artış yaşandığını ve hastaların genel olarak bu tarz şikayetler için hastane ve eczanelere başvurduğunu söyledi. Grip, nezle, bronşit, yüksek ateş, alt ve üst solunum yolları tıkanıklığı gibi hastalıklarda kış mevsiminin gelmesiyle birlikte artış gözlendiğini belirten Basten, çocukların hassas olduğu bu dönemlerde daha dikkatli olunmasını tavsiye etti. Kış mevsimi öncesi vatandaşların grip aşısı gibi önlemleri alması gerektiğine değinen Basten, yeterli ve dengeli beslenmenin de hastalıklara karşı iyi bir savunma oluşturacağını ifade etti.

“GRİP AŞISI YAPTIRILMALI”

Basten,”Erzurum soğuk bir şehir olduğu için kışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar hastane ve eczaneleri doldurdu. Yaz mevsimi ve sıcak havaya alışan vücut, soğuk ve kar yağışı ile birlikte denge kararsızlığı yaşayarak savunma yapamadı. Bu dönemlerde önlemlerin iyi alınması gerekiyor. Özellikle grip aşısı ve sağlıklı, dengeli beslenme hastalıklara karşı büyük rol oynuyor. Hasta olan kişilerin bir an önce hastanelerde muayene olarak, eczanelerden tertip edilen ilaçlar ile tedaviye başlaması gerekiyor. Aksi halde kış başlangıcında yaşanan hastalıklar, vücuda büyük zarar verebilir.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx