logo

KIŞ BASTIRDI ZİNCİR SATIŞLARI PATLADI

zincir 2

Doğu Anadolu’nun büyük bölümünü etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava Erzurum’un yüksek kesimlerinin yanı sıra şehir merkezini de vurdu. Yollarda kalmak istemeyen sürücüler ise zincire hücum etti.

Erzurum’da yaşanan aralıksız kar yağışı ve eksi 10 dereceye kadar düşen hava sıcaklıkları, kış mevsiminin iyiden iyiye hissedilmesine neden oldu. Yaşanan bu olumsuzluklar üzerine Erzurumlu sürücüler kaygan yollara uygun kış lastikleri taktırmak amacıyla oto lastikçilere akın etti. Fiyatı 400 ile 500 lira arasında değişen kış lastiklerini alamayan bazı sürücüler ise zincire hücum etti. Yaşanan iki durum ile birlikte sevinen yine lastikçi esnaf oldu.

Oto Lastikçi Mustafa Necati yaptığı açıklamada, kış mevsiminin gelmesi ve 1 Aralık’ta yürürlüğe girecek olan “Kış Lastiği Takma Zorunluluğu” nedeniyle kışlık oto lastik talebinde büyük artış yaşandığını söyledi. 4 adet kışlık lastiğin 500 liradan başlayan fiyatlarla satıldığını belirten Necati, durumu olmayan Erzurumlu sürücülerin ise kış zincirlerine büyük ilgi gösterdiğini ifade etti. Karlı, çamurlu ve kaygan yollarda zincirlerin büyük kolaylıklar sağladığına dikkat çeken Necati, bir adet zincirin 50 liradan satıldığını dile getirdi. Kışlık zincirlerin kolay kurulumu ve fiyatı nedeniyle tercih edildiğini anlatan Necati, vatandaşın ilgisinden dolayı memnun olduklarını belirtti.

Karlı ve kaygan yollarda kullanılan zincir ile asfaltta kullanılan zincir arasında büyük fark olduğunu ifade eden Necati, kış şartlarına uygun olarak takılan zincirlerin tekerleğe hiç bir zarar vermediğini dile getirdi. Necati, “Erzurum’da kış ve kar kendini gösterince sürücüler de haliyle oto lastikçilere akın etti. Bazı sürücüler kışlık lastik taktırırken, bazıları sadece zincir alıyor. Maddi durumu olamayan vatandaşlar daha çok zinciri tercih ediyorlar. Satışlarımız şu an iyi. Önümüzde ki günlerde inşallah daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx