logo

KİŞİYE ÖZEL GÖZLÜK İCAT EDİLDİ!

IMG_7987

Yaygınlaşan televizyon ve bilgisayar yüzünden oluşan sağlık problemlerinden göz bozukluğu olduğunu belirten Optisyen Serhat Dilek, Erzurum da gözlük kullanım yaşına olan ihtiyacın 40 yaşından sonra ortaya çıktığına değindi.Geçen yıllara oranla Erzurum da gözlük kullanımında artışın olduğundan bahseden Optisyen Dilek,gözlük kullanım yaşının 04 yaş grubuna kadar düştüğünü belirtti.Aileleri bu konu dikkatli davranmaları için uyaran Serhat Dilek,çocukları 6 aylık olduğu andan itibaren göz doktoruna kontrollerinin yaptırmaları konusunda uyardı.

Optisyen Dilek, özellikle çocukların 4 yaşından itibaren televizyon ve bilgisayarla olan ilişkisi düşünülürse, en az 6 ayda bir göz kontrollerinin yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Optisyen Dilek, gözlük kullanan kişilerin göz kontrollerini aksatmaması gerektiğine vurguladı. Geçen zaman sürecinde yaş ilerlemesi sonucunda Serhat Dilek, göz yapısının değişmesiyle göz numaralarında değişmeler olabileceğini söyledi.

Kişiye Özel Gözlük İcat Edildi

Yaygınlaşan gözlük kullanımına karşın bir yenilikten bahseden Optisyen Dilek, artık kişiye özel gözlüklerin olduğuna dikkat çekti. Yeni bir uygulama olan kişiye ait gözlük kullanımının, meslek gruplarına göre değişim göstermekte. Bu uygulamanın daha yeni yaygınlaşmaya başladığını belirten Dilek, bu sistemin maliyetinin yüksek olduğuna değindi.Bu sistemde kişinin reçetesi doğrultusunda fotoğrafının çekilerek yurt dışındaki şirketlere gönderildiğine değinen Dilek, yurt dışında gönderilen fotoğraf dahilinde özel gözlüklerin kargo ile Türkiye’ ye geri geldiğini ifade etti. Ancak bu gözlükleri herkesin kullanamadığına değinen Dilek, devletin bu konuda yeterli ödenek oluşturmadığına değindi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx