logo

17 Kasım 2014

KIZ YETİŞTİRME YURDU VE ÇOCUK YUVALARINA ANLAMLI ZİYARET

IMG_5367Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak, Dünya Çocuk Hakları Günü öncesinde  Vali Yardımcısı Ersin Boylu’nun eşi Nesli Nur Boylu ve İl Emniyet Müdürü  Kamil Karabörk’ün eşi  Zuhal Karabörk ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Nenehatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası ile  Aziziye’de bulunan Çocuk Destek Merkezi’ni ziyaret etti.

Kurumlar ve yapılan hizmetler hakkında bilgi veren İl Müdürü Sedat  Abdulhakimoğulları, Nenehatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası’nda 66 çocuğumuzun kaldığını,  amaçlarının devlet koruması altında olan çocuklarımızı en iyi imkanlarla yetiştirmek olduğunu ifade etti. “Biz büyük bir aileyiz” misyonuyla yola çıktıklarını belirten Abdulhakimoğulları,  çocuklarımızın geçmişten gelenekten gelen kodları geleceğe taşıyan büyük ailenin yapı taşları olduklarını söyledi.

Aile bütünlüğünün çok önemli olduğunu vurgulayan Özden Altıparmak, bu imkanlardan mahrum kalan çocuklara sosyal ekonomik ve psikolojik destek vermenin, çocuk yuvalarında kalan çocuklarımızın eğitimlerine devam etmelerinin önemine değinerek, devlete ait yetiştirme yurtlarında  ve yuvalarda kalan çocukların ihtiyaçlarını önemsediklerini ifade etti. 0-18 yaş çocukların yaşadıkları ortamları gezen ve onlarla bire bir sohbet eden Altıparmak, çocuklarla birlikte öğlen yemeği yedi.

 

ALTIPARMAK  “KAMELYA” SÖZÜ VERDİ

Daha sonra Aziziye ilçesinde bulunan Çocuk Destek Merkezini ziyaret eden Altıparmak, Boylu ve Karabörk, burada bulunan çocuklarla tanışarak yapılan çalışmalar ve etkinlikler  hakkında bilgi aldı

13-18 yaş arası kızlarla  sohbet eden  Özden Altıparmak, teknoloji talebinde bulunan kızlara kendisinin de üç kız çocuğu sahibi olduğunu anımsatarak, Çocukları belirli kurallar çerçevesinde yetiştirmenin çok önemli olduğunu,  kendi çocuklarını da bu çerçevede yetiştirerek  19 yaşından sonra cep telefonu kullanımına izin  verdiğini söyledi. Bir çocuğun kış aylarını değerlendirmeleri için kurum bahçesine kapalı bir kamelya yapılması yönündeki talebine olumlu yanıt veren Altıparmak çocuklarımızın mutluluğu için elimizden geleni yapmaya hazırız. Kız çocuklarımızın eğitimlerine devam etmesini özellikle önemsiyoruz dedi.

Kurumlarda bulunan çocuklarımızın anne baba yaklaşımıyla yetişmeleri ve kendilerine her türlü imkanın sağlanmış olmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Altıparmak, başarılı çalışmalarından dolayı  İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları’na ve kurum yöneticilerine teşekkür etti.

IMG_5225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_5329

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber:Gamze İSPİRLİ

Fotoğraf: Yakup YILMAZ

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx