logo

KORKUT ÇOCUKLARI UNUTMADI

DSC_5887

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, şehrin varoşları için farklı bir proje başlattı. Gelir seviyesi düşük insanların yoğunlukla yaşadığı semtlerde yer alan ilkokulları kapsayan proje; çocuklar için geleneksel sokak oyunlarının oynanması, aileler için değer eğitimi verilmesini kapsıyor. Başkan Ali Korkut, bu kapsamda gittiği Mecidiye İlköğretim Okulunda çocuklarla ip oyunu oynadı. Okuldaki öğrencilere oyuncak dağıttı. Korkut, “Çocuklarımızın ihtiyacı var. Onlara farklı şeyleri götürmek, mutlu etmek bizi de mutlu ediyor” dedi.

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi varoşlara farklı bir anlayışla ulaşmayı hedefliyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, hedeflerinin varoşlarda yaşayan çocuklar ile ailelerine farklı şeyler sunmak olduğunu söyledi. Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Erzurum Ülkem İçin Değer topluluğu üyeleriyle birlikte Dağ Mahallesi ve Kavak Mahallesi ortasında yer alan Mecidiye İlköğretim okulluna giden Belediye Başkanı Ali Korkut, okul bahçesinde çocuklarla geleneksel oyunları oynadı. İp atlama oyunu oynayan Korkut, ardından çocuklara balon ve oyuncak dağıttı.

Bazı şeylerin daha farklı keyif verdiğini ifade eden Ali Korkut, “İlkokullara gidiyoruz, oyuncak götürüyoruz, balon veriyoruz. Ardından çocuklarla birlikte geleneksel oyunları oynuyoruz. Bugün çocuklarla ip atladık. Onlara oyuncak dağıttım, balon verdik. Gözlerindeki ışıltı görülmeye değerdi. Çok keyif aldık. Ardından çeşitli konularda bilgi sahibi gençlerimiz, aileler ile bir araya gelecekler. Annelere hijyen ve aile konularıyla ilgili, babalara ise değer eğitimlerini içeren çaylı kahveli sohbetler verecekler” şeklinde konuştu.

Yakutiye İlçe sınırları içerisinde yer alan ve yoksul kesimlerin yoğunlukta olduğu bölgelerdeki ilkokulları kapsayan program çerçevesinde bütün çocuklara oyuncak hediye edilecek. Her okul için 1 haftalık program hedefleniyor. Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Erzurum Ülkem İçin Değer Topluluğu üyeleri İlkokul öğrencilerine geleneksel sokak oyunları oynatılacak. Grup üyeleri, çocuklar ile körebe, saklambaç, bal satarım, yağ satarım oyunu, ip atlama, orta sıçan,  benzer oyunlar oynanacak, çocukların yüzlerini boyama, resim yarışması gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Çocuklarıyla oyun oynanan anne ve babalara da süreçte değer ve hijyen eğitimi, aile bağları konularında çaylı kahveli sohbet toplantıları tertiplenecek.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx