logo

08 Kasım 2014

MİHNETLE DEVLEŞEN- NİMETLE CÜCELEŞENLER!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİGönül deli kalp sarhoş, biz böyle nasıl buluruz evin yolunu? Adamlığına öldüklerimize bakın! Ölümüze gülüyorlar? Tükürmeyi unutturdular! Bakın herkes yutkunuyor? Dert bir değil ağlayasın, deli bir değil bağlayasın! Baş için yaratılanlar kuyruk olmuşlar?

 

Değerli okuyucularım; Size bu hafta, semtimizin pazarından mutfağımızın eksiklileri için yapmış olduğum alışverişle sepetimize doluşanlardan, kendi damak tadımdan oluşan ocağımızda pişen yemeklerden tatmanız için ikramda bulunuyorum. Buyurun hep beraber olsun efendim.

 

Her mevkide top oynamaya hevesli bir futbolcu gibi, kendilerine parti arayan siyasetin yaşlı ve sakatları yeni oluşumlarla dirsek temasındalar! Böylece yeni kurulan açık ikinci el oto pazarını gezmeyi alışkanlık haline getirenlere yeni bir umut kapısı daha açılmış oldu?

 

Ateşe yakın olan ısınır!

 

Gönlü kırık yolculara sesleniyorum! Benim yelken bezlerim çok ince çok.. Kalemini gönlüne batırarak yalnızlığın destanını yazan kalemler, bir gün mutlaka kalleş ve döneklerinde sicilini yazacaktır? Sevgi barış ve hoşgörüden yana kalbimin ve gönlümün kanat vuruşlarını dinleyiniz!

Çürük ipliğe sarılarak dizilen hayaller; “ Su köprüyü bölmüşse” dönüş ne fayda sağlar?

Yaşadığım ülkem ve şehrim adına, üzüntü keder ve siyasi çıkmazları acımasız eleştirirken bir kavgacıyım! Sessizliğimi alkışlayacağınıza kavgacı yönümü dövün ne olur?

 

Karadeniz gibi çırpınıp coşturan ve koşturan, Türk milletinin kurtuluşu bizler değ ilmiydik? Vatanımızda bayrak inmesin, ezan dinmesin diye dövünen bizler kimseden “ aferin “ almak için, “ Nimete “ ortak olmayı hiç düşünmedik! Yürüdüğümüz bu yolun çile, gam ve keder yolu olduğunu biliyorduk. Gönüllü yolculuğumuzda hatalarımız eksikliklerimiz elbette olmuştur? Aramıza fikri ve fiili bir birine uymayanlarda sızmış olabilir. Bunları bu gün görüyor ve değerlendiriyoruz. Tıpkı dün gibi.. Lakin dün ile bugün arasındaki en önemli fark, “ Nimete” kimin talip olacağını iyi hesap edemediğimiz gerçeğidir!

Bizler “ Mihnet “ yolunun sadık yolcuları olduğumuzu iyi biliyoruz da, “ Nimet “ yolunun utanmaz yolcularını ne yazık ki bilememişiz. Döşekleri Euro, yorganları  ABD dolar’ı olanları geçte olsa biliyor ve tanıyoruz..

 

Milli duygularımızı ve inanç dünyamızı ele geçiren “ Yavuz hırsızlar” biliniz ki; Ya o köprü beni yer, ya da ben o köprüyü! Ve hiçbir zamanda “ Ayı” ya dayı demeyeceğim! Varsın yolumuza dikilsin yaban ayıları, varsın tutulsun köprübaşlarım, gel diye bin bir cilveler yapsa yaşamadığım bütün yıllar, yinede senin için ölümüne kavgalara katılacağım.  Sizler bu fani dünyada; Bizler de musalla taşına konan bedenimizle ruhumuza okunan Fatihalarla, şehitlerimizle birlikte cennette keyfedeceğiz..

 

Durgun sular akmalı, akan sular coşmalı dualarımla,
Ülküyle Esen Kalınız.

 

GÜRHAN ÖZORHAN

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

  06 Nisan 2021 yazarlar

  2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak, otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü ilan edildi. Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma raporunda;2019 Temmuz ayı Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye de38661 otizmli vatandaşımızın olduğu ve ilimizin dahil olduğu...
 • KARŞIMIZDAKİ AYNA

  21 Mart 2021 yazarlar

                  Son yıllarda günlük konuşma dilimizde yer edinmeye başladı Empati. Bir insanın kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak doğru iletişim kurmasıdır Empati. Bireysel bağlamda birbirimizi ne kadar iyi anlar ve anladığımızın gereğini yaparsak empati kurmuş oluruz. Empati karşınızdaki insanı onun gözleri ile dünyayı görebilecek kadar iyi algılayabilmek ve onun dünyasına girebilmek demektir. Küçük yaştan itibaren yaşamımızdaki her yeni gün yeni insanlar, yani olaylar yada yeni yeni farklılıklarla göz göze gelmektir. Filmler mas...
 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

  08 Mart 2021 yazarlar

    8 mart dünya kadınlar günü; çalışan kadınların başta iş hayatında olmak üzere günlük yaşam da karşılaşmış oldukları sorunlara dikkat çekmek adına önemli bir gün. 1910 yılından beri dünyanın hemen her ülkesinde 8 Mart Kadınlar Günü olarak anılmaktadır. Birleşmiş Milletler 1977 yıllında aldığı kararla 8 Mart’ı,Uluslarası Kadınlar Günü ilan etmiştir. Peki neden? Aslında dünyanın neresinde olursa olsun kadınlar yaşama eşit olarak katılamamaktadır.İster totaliter ister demokratik ülkeler de olsun, ister refah düzeyi yüksek, ist...
 • MAZERETİM VAR!

  07 Mart 2021 Tüm Manşetler, yazarlar

    Gülünecek, sevinilecek ve heyecanlanacak birşey bulamıyorum. Bu “parantez” günler gelip geçecek mi? Bacaklarımı suda, nefesimi oksijen tüpüne bağlı hissediyorum. Dünyayı bozanlar var oldukça tamir çantamız her an yanımızda bulunacak. Ömür bitmeden umut da bitmiyor. Büyük sevinçler yaşamayınca küçük sevinçleri biriktirmeye çalışıyorum. İçimizdeki kırışıkları düzeltecek bir ütü varmı diye sorasım var.. Kendimi bir tüy gibi bıraktım. Esen rüzgarın eteklerine vals yapıyorum, mutluluk beni yakalayacağı ana kadar. Deliren dünyada neye t...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx