logo

14 Aralık 2015

MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 

sekoErzurum Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, mahalle statüsüne geçen köylere yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Fahri Eğiloğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Köse Başkan Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret ederek, köylerin (mahallelerin) yıllardır çözülmeyen sorunlarını hızlı ve kalıcı bir şekilde çözdüğü için teşekkür etti.
EĞİLOĞLU, “YOLU, İÇME SUYU VE ALTYAPISI OLMAYAN KÖYÜMÜZ KALMADI”
Muhtarlar Derneği Başkanı Eğiloğlu, şunları söyledi: “Merkez ilçelere bağlı köylerimizin (mahallelerimizin) yıllardır çözülmeyen yol, asfalt, içme suyu, kanalizasyon, cami lavabosu, taziye evi, Kuran kursu gibi çok sayıda sorununu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen göreve başlar başlamaz hızlı bir şekilde çözmeye başladı. Özellikle yıllardır bir türlü çözülemeyen köylerimizin yol surunu, Başkanımız Mehmet Sekmen tarafından bir buçuk sene gibi kısa bir zamanda çözüldü. Köylerimizde yol genişletme ve düzenleme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollarımızı da asfaltlayarak bizi çamurdan kurtardı. Yolu, içme suyu ve altyapısı olmayan köyümüz kalmadı. Büyükşehir Belediyemiz ayrıca, bazı köylerimizde taziye evi, Kuran kursu, imam evi, cami lavabosu, sulama ve hayvan içme suyu göleti ile tarımsal sulamam kanalları yaptı. Köylerimize ayrıca, çok sayıda hayvan içme suyu sıvatı dağıtımı da gerçekleştirdi.”
“TECRÜBELİ BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLDUĞU İÇİN ÇOK ŞANSLIYIZ”
Dernek Başkanı Eğiloğlu, Erzurum’a çağ atlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in merkez ilçelere bağlı mahalle statüsü kazanan köyleri kısa zamanda, merkezdeki mahallelerle aynı hayat şartlarına kavuşturacağına ve aynı belediye hizmetlerinden istifade ettireceğine inandıkları ifade etti. Başkan Sekmen’in bu konuda yoğun gayret gösterdiğini kaydeden Eğiloğlu, “Muhtarlar olarak biz buna şahidiz. Başkanımız ayrıca, köylerimizi de ziyaret ederek yapılan çalışmaları yakından inceliyor. Muhtarların ve vatandaşların sorunlarını dinliyor ve hızlı bir şekilde çözüm üretiyor. Böyle tecrübeli bir Büyükşehir Belediye Başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla yakından ilgilendiği, sorunlarımızı hızlı ve kalıcı bir şekilde çözdüğü için, Başkamız Mehmet Sekmen’e şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş