logo

11 Aralık 2014

NARKOTİM PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

1 2 3 4

Erzurum Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Narkotim Projesi Havuşbaşında yapılan törenle faaliyete geçirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile yürütülen proje özellikle uyuşturucu ile mücadele kapsamında faaliyet gösterecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında devreye koyduğu Narkotim Projesi Havuzbaşında törenle uygulamaya geçirildi. Gerçekleştirilen törene Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Emniyet Genel Müdürü Kamil Karabörk, Erzurum Belediyesi Başkan vekili ve Emniyet genel müdürlüğü teşkilatı üyeleri katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla gerçekleştirilen proje Türkiye genelinde 11 ilde uygulamaya kondu. Proje kapsamında uyuşturucu ile mücadelenin daha güçlü bir şekilde yapılması için Erzurum Narkotik şubeye 6 ayrı binek aracı tahsis edildi. Törende açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet edilen Vali Ahmet Altıparmak bu projenin Erzurum için çok önemli olduğunu, uyuşturucu ile mücadele noktasında çalışmaların daha güçlü bir şekilde gerçekleştirileceğini aktardı. Altıparmak, “ Narkotim Projesinde çalışacak ekiplerde görev alan personelimizin emniyet teşkilatımız içinde kendini ispat etmiş; çalışkanlığıyla, başarısıyla, temsil kabiliyetiyle ve her şeyden önce millete adanmışlığıyla ön plana çıkanlar içerisinden seçilmekte ve görev verilmektedir. Proje Kapsamında Narkotik Şubeye tahsis edilen araçlar halkın yoğun olarak yaşadığı yerlerde özellikle üniversite ve okullarda faaliyet gösterecek” diye konuştu.

Erzurum Uyuşturucudan Temizleniyor

Ahmet Altıparmak Erzurum’da uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar hakkında da bilgi verdi. Ahmet Altıparmak, Erzurum’da planlı veya plansız olarak yürütülen narkotik operasyonlarında 900 kg eroin, 500 kg esrar, 12 kg afyon sakızı ve çeşitli uyuşturucu maddelerinin ele geçirildiğini aktardı. Vali Altıparmak, “ bu tarz çalışmalar ile Erzurum’u uyuşturucudan temizleyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. Tören, Narkotik Şubenin hizmetine verilen araçların kurdele kesilerek hizmete geçirilmesinin ardında sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx