logo

11 Aralık 2014

NEW CİTY MAĞDURLARI DAVACI OLUYOR

1 2

Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle inşaatı durdurulan New City konutları hak sahipleri, Yıldızkent’te basın açıklaması yaptı. Mağduriyetlerine neden olanlardan davacı olacaklarını söyleyen mağdurlar, en kısa sürede çözüme kavuşacaklarını ifade etti.

Ruhsatsız olduğu ve müteahhit firmanın sözleşme hükümlerine aykırı davranmasının gerekçe gösterilmesi ile inşaatı durdurulan 2 bin konutluk New City projesi, mağdurlarına hukuk yolu göründü. Yıldızkent’te basın açıklaması yapan New City mağdurları, konut inşaatının devam ettirilip mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Büyükşehir Belediyesi, müteahhit firma ve diğer sorumlular hakkında dünyada ve ahirette davacı olacaklarını dile getiren mağdurlar, haklarını sonuna dek arayacaklarını ifade etti. Mağdur hak sahipleri adına açıklama yapan Özgür Şahin, her türlü demokratik ve hukuki haklarını kullanarak sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taşıyacaklarını söyledi

Şahin,” Bizler alınteri ile biriktirdiklerimizi Büyükşehir Belediyesine ve Karadayı inşaata kaptırmış mağdurlar olarak büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve işadamı Şerafettin Aslan’ın basına yaptıkları iftira ve hakaretlere maruz kaldığımız için bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmenin ve işadamı Şerafettin Aslan’ın bizlere atfen söyledikleri Karadayının paralı adamları, sürüler ve bir kaç kendini bilmez gibi  ifadeler tamamen yalan ve iftiradır. Bizler onuruyla yaşayan ve kıt kanaat geçinebilen, büyükşehir belediyesinin kentsel dönüşüm ilan ve uygulamalarına güvenerek alınterimizle biriktirdiklerimizi sıcak bir yuvaya dönüştürebilmek için yola çıkmış bu memleketin anlı ak yüzü açık namuslu bireyleriyiz. Şuan toplandığımız bu alan ak kent ve hasan-i basri bizlerden toplanan paralarla alınan yerlerdir. Herkes bilmelidir ki bu arsalar hiç bir kurum veya grubun değildir. Geldiğimiz bu noktada sorunlarımızı sayın başbakan’a iletmiş durumdayız. Ancak sayın başbakan’in büyükşehir belediye başkanına sorunun çözümü doğrultusunda talimat vermiş olmasına rağmen anlaşılan Mehmet Sekmen bunun gereğini yerine getirmeyecek. Gelinen bu noktada Mehmet Sekmen, Ahmet Karadayı, Şerafettin Arslan ve kendini bilen diğer işadamlarına sesleniyoruz. Bu sorun artık bizlerde telafisi imkânsız mağduriyetler doğurmaya başladı. Aile düzenleri bozulan, bodrum katlarda kiralarda sürünen yüzlerce mağdur bulunmaktadır. Bu arsalar üzerinde çirkin emelleri olanlara sesleniyoruz. Onlar kendilerini biliyorlar. şunu akıllarının bir kenarına yazsınlar ki bizler en az bu memleketteki hırsızlar ve birilerinin sefaleti üzerine saltanat kurmak isteyenler kadar yürekli insanlarız. Neye mal olursa olsun her türlü hukuki mücadelemezi sürdüreceğiz. şerafettin arslan, karadayı ve diyerleri iyi biliniz ki çoluk çocuğumuz için biriktirdiklerimizi sizlere yedirmeyiz. Yüce allah en büyük dayanağımızdır. O her şeyi hakkıyla bilen ve görendir. Mahkemeyi kübradada ellerimiz yakanızda olacaktır. Büyükşehir Belediyesi kısmen NEWCİTY projesini tamalyabileceğini belirtmiştir. Hasan-i basri ve akkent mağdurları olarak bizlerde büyükşehir belediyesinin sorunun çözümüne katkı sunmasını bekliyoruz. Bu yerlerden bizlerin ev aldığımızı bile bile buralara el koymaya çalışanların vicdanlarına sesleniyoruz. Sizde hiçmi ? Allah korkusu yok, bu düpedüz garibanın ekmeyine göz dikmektir. Son olarak Büyükşehir Belediyesi ve Başbakanımıza aktardığımız problemlerimiz çözülmediği takdirde her türlü demokratik ve hukuki haklarımızı kullanacağımızı gerekirse bu sorunları türkiye büyük millet meclisine ve sayın cumhurbaşkanımıza kadar taşıyacağız” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx