logo

PALANDÖKEN KARTALLARI, ŞAHİNİ AVLADı

FİLENİN KARTALLARI GÜMÜŞ BULDU

Palandöken Belediyesi geriye düştüğü maçı kazanmasını bildi. Kendi evinde ağırladığı Şahinbey Belediyeyi 3-1 yenen Palandöken, taraftarının coşkusuyla bütünleşti.

Palandöken Belediyesi 10. Hafta maçında Şahinbey Belediyesini 3-1 yenerek ligdeki ikinci galibiyetini aldı. Recep Tayyip Erdoğan Spor Salonu’nda oynanan maçta Palandöken Belediyesi 1-0 geriye düştüğü maçı 3-1 kazanmasını bildi. Çekişmeli başlayan maçta ilk set 25-21 Şahinbey Belediyesi’nin üstünlüğüyle kapandı. İkinci sete taraftarının desteğiyle başlayan Palandöken zorlansa da ikinci seti 25-23 kazanarak maça ortak oldu. Üçüncü sette taraftarının coşkusuyla bütünleşen Palandöken smaçörlerinin oyunuyla sayı bulurken bloklarla da rakibine şans tanımadı. İki teknik molada önde giren Palandöken seti 25-13 kazanarak durumu 2-1’e getirdi.

SON SET NEFESLERİ KESTİ

Son sete istediği gibi başlayamayan Palandöken ilk teknik molaya 8-6 geride girdi. Karşılıklı sayılarla geçen maçta Şahinbey Belediyesi. İkinci teknik molaya 18-16 önde girse de maçı koparamadı. Bu moladan sonra smaçörlerinin tekrar devreye girmesiyle Palandöken 17-16 öne geçti. Palandöken etkili servisleriyle sayı bulunca durum 21-19’a geldi. Bu skordan sonra Şahinbey antrenörü Mehmet Şükrü Çobanoğlu mola aldı. Moladan sonra da istediği oyunu oynayamayan Şahinbey, skor 23-20 olunca Çobanoğlu tekrar mola almak zorunda kaldı. Moladan sonra Palandöken rakibine sayı vermeyerek maçı 25-20 kazandı. Palandöken Belediye bu sonuç ile puanını 5’e çıkararak 11. Sıraya yükselirken Şahinbey 8 puanda kalarak 10. Sıradaki yerini korudu. Palandöken Belediyesi  takımı haftaya Galatasaray Fxtcr takımı ile İstanbul’da karşılaşacak.

Salon: Recep Tayyip Erdoğan

Hakemler: Mehmet Demirdelen, Ömer Aşıkoğlu

Palandöken Belediyespor: Niyazi Durmaz, Valkiers, Umut Baran, Ömer, Tadeu Fazio, Martins, Ali Çayır (Ramis Ali Özgür, Mehmet Yeşilyemiş, Faik Yaz, Süleyman Kolişler, Mete Güngör)

Şahinbey Belediyespor: Sabit Karaağaç, Kemal Elgaz, Jasim Al Nabhan, Muhammet Ertuğrul, Dmytro, Caner, Culafic (Halit Ugan, Emin Yolver, Emre Ünlü, Orçun Ergun, Engin Özbek)

Setler: 21-25, 25-23, 25-13, 25-20

Süre: 104 dakika (30, 31, 25, 28)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx