logo

PASİNLER’DE BAYOĞLU RÜZGARI ESTİ

 

Büyük Birlik Partisi  Pasinler’de seçime iddialı hazırlanıyor. İlçede sevilen isimlerden olan Eğitimci Vedat Bayoğlu’nun Büyük Birlik Partisinden aday olması,  ilçedeki siyasi dengeleri  değiştirdi.  BBP Paşinler İlçesi Koordinasyon binası büyük bir coşkuyla açıldı.

Açılışa,  BBP MKYK Üyesi Cevat Özer, BBP İl Başkanı Yener Gözütok, Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Faruk Şahin, BBP Pasinler Belediye Başkan Adayı Vedat Bayoğlu, Koordinasyon Merkezi Teşkilat Başkanı Hatem Engin, BBP Yakutiye Belediye Başkan Adayı Zülküf Yüksel, Horasan Belediye Başkan Adayı Önder Cenç, Köprüköy Belediye Başkan Adayı İsmail Irmak, Alperen Ocakları Erzurum İl Başkan Yardımcısı  Alperen Polat, Alperen Ocakları Pasinler İlçe Başkanı Emrah Polat partililer ve kalabalık pasinlerliler katıldı.

Koordinasyon binasının  açılışında bir konuşma yapan İl Başkanı  Gözütok , 31 Mart seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, parti olarak yerel seçimlere Erzurum’da iddialı hazırlandıklarını, donanımlı adaylarla yola çıktıklarını söyledi.

Gözütok’un konuşmasının ardından,  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin telefonla bağlanarak yaptığı konuşma yoğun alkış aldı.   Destici, yerel seçim sürecinin hayırlı olmasını dileyerek, Pasinlerlileri selamladı.

Daha sonra söz alan  Pasinler Belediye Başkan adayı Bayoğlu,  Pasinler sevdalısı olduğunu belirterek,  şunları söyledi:

‘’Bizi birbirimize kavuşturan Allaha hamdolsun,  menfaatsiz,  hesapsız hizmet aşkıyla bizimle yola çıkan Büyük Birlik erlerine Alperenlere selam olsun, rahmetli liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu bizim amblemimizi tarif ederken hilali islam, gülüde efendimiz olarak belirtmiştir, yolumuz onun yoludur. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolun adı Pasinler’dir, davamız Pasinler’dir, beşiğimiz mezarımız Pasinlerdir, davamız  Pasinler’dir.  Bu inançla çıktık yola, bizimle bu birliğe var mısınız? Pasinler’e talip olduk, Bu aynı zamanda bir beka meselesidir,  benim açımdan bir vicdan,  bir vefa borcudur, bu memleket yedirdi içirdi karnımızı doyurdu , bu yolda hizmet etmeyi kendimizde vazife bulduk.  Rabbim çıktığımız bu yolda  bizleri mahcup etmesin, ilkemiz dürüstlük, şeffalık, adil yönetim olacaktır. Belediyeye siyaseti sokmayacağız, belediyenin kapıları herkese açık olacak, yola çıktığımızla yolda bulduğumuz bir tutmayacağız. Pasinler’i biz çok iyi tanıyoruz,  çiftçimizin esnafımızın ve milletimizin derdini,  sıkıntısını çok iyi biliyoruz, gençlerimizin eğitim ve iş sorununu çok iyi biliyoruz. Bunun üzerinde durup özellikle gençlerle birlikte bu memleketi kalkındırmaya büyük çaba sarf edeceğiz. Kısaca bu memleket için sizin derdiniz benim derdimdir, sizin acınız benim acımdır, sizin sorununuz benim sorunumdur, sizin çocuğunuz aracısız benim yanıma gelecektir.  İlçemizi el birliğiyle kalkındıracağız’’

Bayoğlu’nun konuşması  ‘’Dik dur eğilme eğilme Hasankale seninle’’, En büyük başkan bizim başkan’’, ‘’işte başkan işte teşkilat’’  sloganlarıyla desteklenerek, yoğun alkış aldı.

Konuşmaların ardından seçim koordinasyon merkezi dualarla açıldı.

 

Partiler ayıca toplu halde ilçeyi dolaşarak, esnaf ve vatandaşı selamlayıp,  adaylarını ilçe halkıyla buluşturdular.

VEDAT BAYOĞLU

 

1963 yılında Hasankale de doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilimi Hasankale de yaptım. 1982 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Yüksekokulunu bitirdim. 1999-2001 yılında lisans tamamlayarak matematik öğretmeni oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 1985 yılında Çorum iline atanarak 2 yıl öğretmen olarak görev yaptım.

1987 yılından itibaren Erzurum Pasinler ilçesinde İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu’nda öğretmen olarak görev yaptım. 17 yıl öğretmen olarak görev yaptıktan sonra İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu’nda 4 yıl süreyle okul müdürü olarak görev yaptım.

İdareciliğini yaptığım İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu’nda 50 personel ile 700 öğrenciye hizmet verdik. 2005-2006 yılında TUBİTAK proje yarışmasında okul müdürlüğünü yaptığım İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu’nu Türkiye’de 50 birinci arasına sokma başarısını gösterdim. Öğretmenliğim ve idareciliğim zamanında amirlerimden takdir, teşekkür ve maaşla ödüllendirme belgesi aldım. Okul başarısında okulumu Erzurum 2. Yapma başarısını gösterdim.

2006 yılında uzman öğretmen oldum. 2006 yılında Pasinler Halk Eğitim Merkezine Müdür yardımcısı olarak atandım. Görev yaptığım süre içerisinde onlarca mesleki kurslar açıp yüzlerce kişiyi mesleki bilgi ve ehliyetle donatıp iş sahibi olmalarını sağladık. Halk eğitim merkezine bağış yoluyla elde ettiğimiz kumaşlardan yüz civarında genç kızın çeyiz yapmasına katkılar sunduk.

2010 yılında Pasinler Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna Müdür Başyardımcısı olarak atandım. Hala Pasinler Yatılı İlköğretim Bölge Okulun da Müdür Başyardımcısı görev yapmaktayım. Bu zamana kadar öğretmenliğimin ve idareciğimin yanı sıra;

* 48 dairelik Pasinkent Yapı Kooperatifi ve 30 dairelik Başaker yapı kooperatifi olmak üzere 2 yapı ve inşaat kooperatif yaptım.

*2 yıl ticaretle uğraştım.

*Futbol antrenörlüğü yaparak Pasinler spor Futbol Takımını 2.ligden 1. lige çıkardım.

*1.ve 2.kademe satranç antrenörü oldum.

*3 sene çiftçilik yaptım.

*Siyaset bilimi ve yerel yönetimler akademisi programını başarı ile tamamladım.

*Futbol, tenis, voleybol, yüzme ve halk oyunların da aktif olarak görev aldım.

*Arıcılık, Avcılık, Ahçılık, İngilizce ve bilgisayar kurslarını başarı ile tamamladım.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx