logo

REMZİ SAKAOĞLU BİLİM VE SANAT MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

 

Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Hizmete Açıldı

Özellikle özel yetenekli çocuklara yönelik olarak geliştirilen,kısaca “BİLSEM”olarak bilinen, Bilim ve Sanat Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.Merkezde bu yıl 96 yetenekli öğrenci eğitim görecek.

Erzurum ile Birlikte,Ülkemizde 72 Bilim Sanat Merkezi Bulunuyor

Vali Altıparmak, “Bu merkezlerde eğitim gören çocuklarımız bizim istediğimiz, geleceğin yazarı, şairi, bilim adamı olarak bizlerin,ülkemizin gurur kaynağı olacaktır.İnşallah onlar ülkemizin gücü,beyin gücü olacaktır. Beyin göçü olmayacaktır. Ülkeye hizmet etmek için gitseler de,ülkelerine en iyi katkıyı sağlamak için geri geleceklerdir” diye konuştu.

Erzurumlu İş adamı Remzi Sakaoğlu tarafından yaptırılan,Erzurum Valiliğinin katkılarıyla ve Erzurum Büyükşehir Belediyesinin de peyzaj çalışmasını yaptığı, Remzi SakaoğluBilim ve Sanat Merkezi’ inde öğrenciler yarı zamanlı olarak bireysel yetenekleri doğrultusunda okullarından arta kalan zamanlarda eğitim görecek.

Palandöken İlçesinde hizmete giren Bilim ve Sanat Merkezinin açılışına, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak,Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu,Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Vali Yardımcıları,Kaymakamlar İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan,Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Mehmet Erol Yarar, İşadamı Remzi Sakaoğlu, konuk iş adamları, çok sayıda davetli  ileöğrenciler katıldı.

Törende konuşma yapan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Bilim ve Sanat Merkezlerinin önemine vurgu yaparak,Erzurum’un ciddi manada bu merkeze ihtiyacı olduğunu,yapılan bu yatırımın çok farklı bir anlam taşıdığını söyledi.Her anne baba için çocuklarının değişik yetenekleri olduğunu belirten Vali Altıparmak, “ama onu tespit edecek, onu görecek, daha yetenekli belirli olgunluğa belirli bilgiye erişmiş insanların olması lazım ki, onları tespit edebilsin,” bunlar bizim geleceğimizin sanatçısı, mimarı, bilim adamı” diyebilsin.Bu manada bu okullar çok çok önemli “diye konuştu. Merkezin açılmasında destek veren herkese teşekkür eden Vali Altıparmak, “buraların yapılması, bu okulların açılması önemli. Eğer biz bunları yapmaz bu yetenekleri heba edersek, geleceğimiz açısından da istediğimiz istikrarı,istediğimiz kalkınmayı elde edemeyiz.Bu merkezlerde eğitim gören çocuklarımız bizim istediğimiz, geleceğin yazarı,şairi,  bilim adamı olarak bizlerin,ülkemizin gurur kaynağı olacaktır. İnşallah onlar ülkemizin gücü,beyin gücü olacaktır. Beyin göçü olmayacaktır. Ülkeye hizmet etmek için gitseler de ,ülkelerine en iyi katkıyı sağlamak için geri geleceklerdir” diye konuştu.

Ülkeler Ancak Bilim ve Sanatla Gelişir

Yıllardır hayal ettiği bir projeyi gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğu belirten iş adamı Remzi Sakaoğlu’ da yaptığı konuşmada okulu açmalarındaki en büyük sebebin, ülkemizin en büyük değerleri olan üstün yetenekli ve üstün zekâlı çocuklarımızı keşfedip, geleceğimize yön veren kişiler olarak yetiştirmek olduğunu söyledi. Sakaoğlu ayrıca üzerinde durulması gereken en önemli konunun,çocukları yetiştirirken sorumluluk sahibi, azimli,mücadeleci ve hedefleri olan kişiler olarak yetiştirmek olduğunu belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Altıparmak, Merkezin açılmasına katkılarından dolayı İş adamı Sakaoğlu ve Başkan Sekmen’e Plaket ve onur belgesi takdim etti.

Remzi Sakaoğlu ile birlikte merkezde derslikleri gezerek öğrencilerle sohbet eden Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, öğrencilerin İngilizce olarak hazırladığı dramayı izledi.VBB_9716

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx