logo

09 Haziran 2017

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum’da

 

sBakan Akdağ, AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen “Ahde Vefa” iftar programına katılmak üzere Erzurum’a geldi. İlk olarak Erzurum Valiliğini ziyaret ederek Vali Seyfettin Azizoğlu’ndan brifing alan Bakan Akdağ, burada Somali ve Sudan’da baş gösteren kolera salgınıyla ilgili açıklamada bulundu.

 

Bakan Akdağ, kolera salgınıyla mücadele eden Somali’ye yardım elinin Türkiye’den uzandığını ifade ederek, “Sağlık Bakanlığı olarak kolera salgınının kontrol altına alınması çabalarına destek için ülkeye 24 ton tıbbi malzeme gönderdik. Somali’de bulunan Doğu Afrika’nın en donanımlı sağlık merkezi olan 230 yatak kapasiteli Somali Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesince, salgına ilişkin yardım ve koordinasyon faaliyetlerine devam ediliyor. Hastanede çalışan Türk ve Somalili doktorlar ve sağlık personelinden oluşan bakanlık heyeti, ilk etapta 3 tonluk ilaç ve tıbbi malzeme desteğini kolera salgınının olduğu Baydoa bölgesine ulaştırdı” dedi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Valilik ziyaretinin ardından yapımı devam eden Erzurum Şehir Hastanesinde incelemelerde bulunarak değerlendirme toplantısı yaptı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri Betboo giriş