logo

21 Şubat 2017

ŞAMPİYON ÇOCUKLAR ERZURUM’UN GURURU OLDULAR

asp1

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Atatürk Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklar Kayseri’de düzenlenen Okullararası Gençler Türkiye şampiyonasında Erzurum’un spordaki çıtasını zirveye taşıyarak, Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğünü elde etti.

Okullar arası Gençler Türkiye şampiyonasında Erhan Kayabaş Türkiye ikinciliğini, Adem Polat ise Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’ı, Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Muhsin  Aslan ve Antrenörler Hüseyin Çelik, Ahmet Eren Karabacak  ile  birlikte ziyaret eden,  Erhan Kayabaş ve Adem Polat  spordaki hedeflerini anlattılar.
İlbaş  ise  burada yaptığı konuşmada, şampiyon çocukların Erzurum’un gururu olduğunu ifade etti.
Sporun önemine değinen  İlbaş‘’Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı yurt, yuva ve çocuk evlerimizde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımız,  yetenekleri doğrultusunda spora yönlendirilmektedir. Korunma altında bulunan çocuklarımız halter, güreş ve voleybol branşlarında eğitimler verilmektedir. Sporcularımıza  her türlü imkanı sağlamaktayız’’ dedi.
Hedeflerinin koruma altındaki çocuklardan milli sporcular ve şampiyonlar yetiştirerek, Erzurum’u zirveye taşımak olduğunu belirten  İlbaş, şunları söyledi:
‘’Amacımız korunma altında bulunan çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlayarak zeki çevik ve ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar neticesinde sporcularımız, kurumumuz ve ilimiz adına gurur verici başarılarla gündeme gelmektedirler.  Bizler bu sporcularımızı skor için değil spor için yetiştirdik, spordaki başarıları bizleri gururlandırmıştır. Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızın başarılarında emeği geçen antrenörlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum’’

Aslan ise çocukların spordaki başarılarının artması için yoğun gayret içerisinde olduklarını belirterek,  bu gibi başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty