logo

ŞEHİDİN AİLESİNE EV

 

ffPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen JandarmaAstsubay Üstçavuş Metin Aydemir’in ailesine ev hediye etti.
Erzurum’un Palandöken ilçesi Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Diyarbakır Lice’de 19 Ağustos 2015 tarihinde PKK’lı teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Aydemir’in ailesine, Belediye Meclisi’nin kararıyla alınan evin tapusu ve anahtarını teslim etti.
Şehit ailesinin isteği doğrultusunda Palandöken ilçesi Yunus Emre mahallesinde bulunan bir inşaat firmasından ihale yoluyla alınan daire, Başkan Bulutlar tarafından aileye teslim edildi. Bürüt 200 metrekare evin anahtarını şehidin küçük kardeşi Mehmet Aydemir’e, tapusunu ise Şehit Annesi Fehime Aydemir’e teslim eden Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yaptığı konuşmada şehitlik mertebesinin önemine vurgu yaptı. Başkan Bulutlar, “Şehitliğin bir bedeli olmaz. Onun bedelini ancak Allah verebilir. Peygamberlik mertebesinden sonra en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesinde olan Metin kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine bir kere daha başsağlığı diliyorum. Biz bu evi vermekle sadece şehit ailesinin az da olsa acısına ortak olmak istediğimizi içindir” dedi.
Şehit Metin Aydemir’in babası Taha Tahsin Aydemir ise Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’a hassasiyetinden ötürü teşekkür ederek, Allah devletimize zeval vermesin” duasında bulundu.
“ALLAH BU ZALİMLERE fırsat VERMESİN”
Hediye edilen evin tapusunu Belediye Başkanı Bulutlar’ın elinden alan Şehit Metin Aydemir’in Annesi Fehime Aydemir, “Bu Türk bayrağında benim Metin oğlumun kanı var. Allah bu zalimlere fırsat vermesin. Bu akbabaların kökü kazınsın ve kahır etsin. Bu devlete huzur versin. Bir oğlum daha var binlerce oğlumuzu var. Allah onlara bu devlete huzurlu askerlik yapmalarını nasip etsin. Bu Vatan bizim ve devlet bizim. Biz var oldukça bu devlet de var olacak” dedi.
EVİN İLK HEDİYESİ BAŞKAN BULUTLAR’DAN
Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, şehidin ailesi ile birlikte Yunus Emre mahallesinde Türk bayraklarıyla donatılan evi gezdi. Belediye Başkanı Bulutlar, burada şehit ailesine bir sürpriz daha yaparak ilk ev hediyesi olarak Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.
“ŞEHİTLERİMİZİN ADININ YAŞATILDIĞI BİR PARK BİR DE ANIT YAPTIK”
Terörle mücadelede şehit olanların isimlerinin verildiği bir rekreasyon alanı yaptıklarını hatırlatan Başkan Bulutlar, “Yunus Emre mahallesi Kayakyolu semtinde yaptırılan parka Şehitler Parkı ismini verdik ve şehit olanların isimlerinin yer aldığı bir de anıt yaptırarak unutulmaması için ölümsüzleştirdik. Ayrıca Şehitler Parkı’nda yer alan sosyal tesislerden şehit aileleri yüzde 50 indirimle yaralanabilirler” dedi.
BAŞKAN BULUTLAR DAHA ÖNCE DE BAŞKA BİR ŞEHİT AİLESİNE EV ALMIŞTI
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, daha önce de Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 19 Ekim 2011 tarihinde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Erzurumlu Piyade Onbaşı Mesut Kazanç’ın ailesine Osman Gazi mahallesi Yıldızkent semtinde ev alarak teslim etmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Betboo giriş