logo

06 Kasım 2014

SEKMEN, BASIN MENSUPLARIYLA BİRARAYA GELDİ

sekmen1

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’a has sporların ön plana çıkması için çaba harcadıklarını ifade etti.

Müceldili Konağında Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, her yıl Erzurum’da Cumhuriyet Kupası Atlı Cirit Müsabakaları düzenleyeceklerini söyledi.

İlk Altı Cirit karşılaşmalarının 14-16 Kasım tarihleri arasında yapılacağını belirten  Başkan  Sekmen, kupa maçlarına Erzurum yöresinden 12 takımın katılacağını anlattı. Cumhuriyet Kupası müsabakalarını önümüzdeki yıldan itibaren 29 Ekim’den önce yapacaklarını kaydeden Başkan Sekmen şöyle konuştu:

“Hem Cumhuriyet Bayramına da bir spor faaliyetiyle girmiş olacağız. Amaç cirit sporunun desteklenmesi ve daha faal hale getirilmesi. Erzurum’da ata binmeyen, cirit bilmeyen, kayak bilmeyen gencimiz kalmamalı. Hedefimiz uluslararası düzeyde sporcular çıkarmak. Belediye bünyesinde spor müdürlüğü ve Spor A.Ş. kurduk. Cirit, güreş, kayak, paten takımlarımız faaliyet gösterecek.”

 

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan da, Başkan Sekmen’e ata sporu cirite verdiği destek nedeniyle  forma hediye etti. –

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx