logo

09 Aralık 2014

ŞENKAYA BELEDİYESİ’NDEN 170 TEKERLEKLİ SANDALYE!

1

 

2

Şenkaya Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının ortak çalışması ve 3 Aralık Dünya Engelliler Haftası ile birlikte engelli vatandaşlara 110 akülü, 60 adet tekerlekli sandalye verildi. Şenkaya Yatılı Bölge Okulu Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Şenkaya Kaymakamı Ahmet Özkan, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Narman Belediye Başkanı A.Yücel İşleyen, Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Üngan, Şenkaya İlçe Jandarma Bölük Komutanı Selami Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Eşref Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Aynalı, Ak Parti Şenkaya İlçe Başkanı Onur Akı, Şenkaya Sağlık Grup Başkanı Hatice Bayer, Ziraat Bankası Şenkaya Şubesi Müdürü Yıldırım Doğan ve işadamı Fuat Demiri çok sayıda işadamı ve vatandaşlar katıldı.

Dağıtım sayesinde 170 engelli vatandaş tekerlekli sandalyelerine kavuşurken, törende konuşan Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Şenkayalı iş adamları ve kaymakamlık tarafından verilen destekler ile 170 adet tekerlekli sandalyenin alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hediye edildiğini belirtti. Daima engelli vatandaşların yanlarında olacaklarını anlatan Özcan, “Yöremizde bulunan engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda girişimlerimize karşılık verenlere teşekkür ediyoruz. İlçemizde bu kadar sayıda engelli vatandaşımız yoktu. Biz de yaptığımız çalışma ile çevre ilçelerimizden Oltu, Olur, Narman, Tortum, Uzundere, Aşkale hatta Erzurum’daki engelli vatandaşlarımızı da buna dâhil ederek 110 akülü, 60 adet normal tekerlekli sandalyelerimizi dağıttık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de törende yaptığı konuşmada, her insanın bir engelli adayı olduğunu ve bunu bilerek engelli vatandaşlara destek olunması gerektiğine dikkat çekti. Sekmen, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına elimizden geleni yapmalıyız. Bu hepimizin görevidir. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx