logo

10 Aralık 2015

SODES’TEN PASİNLERE PROJE DESTEĞİ

 

SO2015 SODES hibe desteği doğrultusunda Erzurum Valiliği ve Pasinler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Pasinler Halk eğitim Merkezi tarafından istihdama yönelik başlatılan “Kadınım Bende Varım, Çalışır Kazanırım” projesi hayata geçiriliyor.
Pasinler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2015 SODES Projeleri kapsamında hazırlanan ve Erzurum Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi SODES Proje Birimine sunulan kadınların iş hayatına atılmalarını ve ilçede istihdam oluşturulmasına katkı sağlaması beklenen “Kadınım Bende Varım, Çalışır Kazanırım” projesi kapsamında ilçede kadınlara yönelik konfeksiyon atölyesi kuruluyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pasinler Kaymakamı Ali Ada, 2015 yılı Mayıs ayında proje birimimiz tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığı SODES projeleri kapsamında elimizdeki mevcut konfeksiyon makinelerimizin atıl durumdan çıkmasını ve eski makinelerimize yenilerinin de alımını yaparak ilçedeki kadınlarımızın iş hayatına atılmalarına katkıda bulunacak proje doğrultusunda ilçemizde konfeksiyon atölyesi oluşturulduğunu ve atölye kuruluş çalışmaları bütün hızıyla proje ekipleri tarafından devam ettiğini belirtti. Kaymakam Ada, atölyemizde ilk öncelikle kadınlarımıza giyim üzerine İlçe Halk Eğitimiz aracılığıyla 10 ay kurs vereceğiz. Kursun akabinde ise kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize atölyelerinde iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.
Kaymakam Ada, “Kursa katılmak ve başvuru yapmak isteyen bayanların İlçe Halk Eğitim Merkezine 15 Aralık 2015 – 15 Ocak 2016 tarihleri arasında başvuru yapmaları gerektiğini belirten Ada, İnşallah kursu tamamladıktan sonra ilçemizde işsiz bayanlara yönelik istihdam sağlamış olacağız.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.