logo

TARIM İL MÜDÜRÜ BASUN MENSUPLARIYLA KAHVALTIDA BULUŞTU

 

tarErzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün de düzenlene programa Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, İl Müdür Yardımcısı Özcan Yıldırım, İl Müdür Yardımcısı Ferhat Han, Gıda Yem Şube Müdürü Nihat Yazar, Arazi Edindirme Müdürü Taner Karşı ve basın mensupları katıldı.
Basın mensuplarına geldiklerinden dolayı teşekkür eden Osman Akar, “Yaptığımız her işin kamuoyu ile paylaşılmasında sonsuz hizmetleriniz var. Bunlardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Erzurum’da yapılan çalışmalardan bahseden Osman Akar, “Tarım sektörü dünyada en sektörlerden birisidir. Bundan dolayı da Erzurum da Tarımın ve hayvancılığın önemli bir yeri vardır. İşletme sayılarımıza bakacak olursak toplam işletme sayısı 92 bin, hayvansal üretim yapan işletme sayısı 77 bin, bitkisel üretim yapan işletme sayısı 35 bin ve bunlardan ortak olarak üretim yapanların sayısı ise 22 bin’dir. Bu da bize Erzurum nüfusunun neredeyse yüzde 50’sinin tarımla ilgilendiğini göstermektedir. Üretim değerleri, arazi kullanım durumu, tarla grubu, büyük ve küçükbaş hayvan varlığı, hayvansal üretim, ırk ıslahı çalışmaları, suni tohum, süt üretimdeki değişim, karkas verim değişimi, aşılama çalışmaları, hayvan sevkleri, küpeleme çalışmaları, su ürünleri yetiştiriciliği gibi Erzurum da bu türeden çalışmalarımız oluyor” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Betboo giriş