logo

TKDK: “DURMAK YOK YOLA DEVAM”

tkdk 3 tkdk

TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü İspir ve Pazaryolu İlçeleriyle Tanıtım Toplantılarına Devam Etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, İspir ve Pazaryolu ilçelerinde hibe destekleri konusunda tanıtım ve bilgilerinde toplantısı düzenledi. İlçelerdeki çiftçi ve esnafının TKDK destekleri hakkında bilgilendirilmesi amacı ile yapılan toplantılara İspir İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Fidan, Pazaryolu İlçesi Kaymakamı Ayhan Terzi, İspir Belediye Başkanı Osman Çakır, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kazan, TKDK İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü ile köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe toplantılarında konuşan TKDK İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü TKDK’nın 10 Kasım 2014 tarihinde 13. Çağrı dönemine çıktığını TKDK’nın hibe desteklerinden yararlanmak isteyenlerin 12 Ocak İle 10 Şubat 2015 tarihleri arasında projelerini İl Koordinatörlüklerine sunmaları gerektiğini söyledi. Özlü, Erzurum İl Koordinatörlüğü tarafından verilecek hibe desteklerini artırmak amacıyla çiftçi ve esnaflarla birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti. “ Hibe destekleriyle bir yandan faydalanıcının kazancı artarken diğer yandan küçük ölçekte İspir ve Pazaryolu İlçeleri, orta ölçekte Erzurum İli, büyük ölçekte ise Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır” dedi. Bu gibi ilçe tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına devam edeceklerini sözlerine ekleyen Özlü; İl Koordinatörlüğü olarak hedeflerinin Erzurum’un her ilçesinden proje almak olduğunu ve bu güne kadar Erzurum İl Koordinatörlüğü olarak ödenen 52 milyon TL’lik yatırım tutarını bu çağrı döneminde alınacak projelerle en az iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü bu doğrultuda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanlarımız ve tüm sivil toplum örgütlerinin TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü’nün hedefine ulaşmasında büyük kolaylıklar sağladığını belirtti ve tüm katılımcıların huzurunda teşekkür ederek sözlerine son verdi. Toplantı TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü uzmanları sunum yaptı soru-cevap kısmıyla toplantı sona erdi.

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx