logo

25 Aralık 2015

ULUÇINAR VAKFI HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR

 

uErzurum Valiliği öncülüğünde kurulan, Erzurum Uluçınar Vakfı, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor.
Uluçınar Vakfı’nın temelleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın başkanlığında, belediye başkanlarımız üniversite rektörleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve işadamlarının başlattığı çalışma ile atıldı. Erzurum’da halen 1904 ailenin kayıtlı bulunduğu Vakfın yönetim kurulunda bulunan belediye başkanlarımız, üniversite rektörlerimiz,STK başkanları ve işadamlarımız , öksüz,yetim ve dullar başta olmak üzere, şehit ve gazi aileleri ile engellileri sahiplenerek, her türlü ayni ve maddi yardımı sağlamaya çalışıyor. İlçelerde kaymakamlıklar tarafından yürütülen vakfın çalışmaları,yapılan bağış ve yardımlarla karşılanıyor.
Vakfın dul ve yetimlere sahip çıkacak bir yapıda olduğunu, mevcut yardımların yanı sıra yapılacak her türlü yardımla hayat bulacağını söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurumlulardan da Uluçınar Vakfı’na destek olmalarını istedi. Vali Altıparmak, “Bu vakıf ile Erzurum’da kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışıyoruz.Ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok malzemeye ihtiyacımız var.Bunların karşılanması noktasında şehrimizde bulunan tüm hayırseverleri, tüm Erzurumluları vakfımızın çalışmalarına destek vermeye, sahip çıkmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
Erzurum Valiliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ihtiyaç listesi aşağıda belirtilmiş olup ,yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerimizin bağışlayacakları malzemelerin kullanılmamış olmasına dikkat etmeleri, arzu edilmektedir.
ULU ÇINAR VAKFI İHTİYAÇ LİSTESİ
1-BAZA ———————– 193
2-KOLTUK ——- 96
3-YATAK ————- 208
4-YEMEK MASASI ——- 77
5-BİLGİSAYAR ———- 214
6-FIRIN——————— 117
7-BUZDOLABI ————- 176
8-ÇAMAŞIR MAKİNESİ ——- 174
9- TELEVİZYON ———– 134
10- BULAŞIK MAKİNESİ ——- 20
11-ÇEKYAT ————————- 224
12- ELEKTİRİK SÜPÜRGESİ—— 117
13-HALI ——————————– 213
14-SANDALYE———————— 223
Bu ihtiyaçların karşılanması konusunda Uluçınar Vakfı’nın aracı olmasını isteyen hayırseverlerimiz, tek yetkili olarak, Uluçınar Vakfı gönüllülerinden Haluk İlhan ile (0442) 213 02 28 nolu telefondan irtibata geçebilirler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.