logo

VALİ ALTIPARMAK ILICA KAPLICALARINI DENETLEDİ

10882151_316015481937170_4425851057807674516_n

Ilıca Termal Tesislerini gezen Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Başkan Muhammed Cevdet Orhan’dan bilgi aldı.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Aziziye ilçesinde incelemelerde bulundu. Aziziye Kaymakamı Zafer Öz’ün de eşlik ettiği Vali Altıparmak, Ilıca Termal Tesisleri’ni gezerek, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’dan bilgi aldı. Önce Ilıca Termal Tesisleri’ni gezen Vali Altıparmak, yeni yapılan aile kabinlerini ve otel odalarını inceledi. Başkan Orhan’ın bilgi verdiği Vali Altıparmak, yeni aile kabinlerini beğendiğini, tanıtım noktasında ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.
Başkan Orhan, daha sonra ilçede yapılacak kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili Vali Altıparmak’a bilgi verdi. İlçenin çehresini değiştirecek dönüşüm projeleriyle ilgili kapsamlı bir görsel sunum yapan Başkan Orhan, ilçenin termal turizm merkezi haline gelmesi için kentsel dönüşümün öncelikleri olduğunu ifade etti.
Ilıca’nın dönüşümü ile ilgili projelerinin hazır olduğunu söyleyen Başkan Orhan, projelerin çıktılarını Vali Dr. Ahmet Altıparmak ile paylaştı. Kaplıcaların çevresini de içerisine alan dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Orhan, “Ilıca’da uygulanacak kentsel dönüşüm projesiyle ilçemizin adeta çehresi değişecek. Kaplıcalarımızın çevresi açılarak, modern konutlar ve işyerleriyle ilçemiz dönüşümü yaşayacak. Bu konuda somut adımlar attık. Kaplıcaları da içine alan Eski Mahalle bölgesinin ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirildi. Artık Ilıca’nın çehresiyle birlikte kaderi de değişecek.” ifadelerini kullandı.
Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili görüşlerini anlatan Vali Altıparmak, projelerini beğendiğini kaydetti. Termal tesislerin tanıtımıyla ilgili çalışmaların yapılması gerektiğinin altını çizen Vali Altıparmak, başta çevre iller olmak üzere ulusal ve uluslararası platformlarda termal tesislerin tanıtımının iyi yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx