logo

02 Aralık 2015

VALİ ALTIPARMAK; “TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM”

 

VAErzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Vali Altıparmak, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“ Toplumumuzun önemli bir parçası olan Değerli Engelli Kardeşlerimiz;
03 Aralık tarihi ülkemizde, “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur.
Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi başlarına yaşayabilmelerini, üretken insan durumuna getirilerek, yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek, ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamları hazırlamak ve onlara iş imkânı sağlamak en büyük hedefimizdir.
Ayrıca, “eğitim her engeli aşar” gerçeğinden hareketle engelli bireylerin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak da devletimizin en temel görevleri arasındadır. Nitekim desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Onların yaşama sevinçleriyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.
Bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerinde biraraya getirilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi ve kendilerine hak ettikleri değerin verilmesi suretiyle, ihtiyaçları olan moral ve motivasyonu kazanmalarında, kendilerine yönelik uygulamaya konulan projeler hayati önem arz etmektedir.
Erzurum’da, Valiliğimizin koordinasyonunda başta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde, engelli vatandaşlarımızın tespitiyle, onların eğitimi, istihdamının sağlanması ve kendi kendilerine yetecek şekilde topluma kazandırılmaları için çeşitli etkinlikler yapılmakta ve projeler uygulanmaktadır.
Bu vesileyle, tüm engelli kardeşlerimizin, “3 Aralık Engelliler Günü” nü kutluyor, bir kez daha, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

bahis siteleri Betboo giriş