logo

02 Aralık 2015

VARŞOVA’YA ERZURUM ÇIKARMASI

 

FVali Dr. Ahmet Altıparmak ve beraberindeki heyetin katılımları ile 26-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Varşova/Polanya’ ya yönelik bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
Çalışma ziyareti kapsamında; bölgenin turizm potansiyellerinin, kış sporları altyapısının ve yüksek irtifa sporcu kamp merkezinin uluslararası düzeyde tanıtılması, pazarlanması ve bölgenin önemli bir destinasyon haline gelmesi amacıyla TT Warsaw 2015 Turizm Fuarına katılımı sağlandı.Yoğun ilgi gören Erzurum StandınıPolonya Spor ve Turizm Bakanı Witold Banka ile Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Aynı tarihte Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçisi Sayın Prof.Dr.Yusuf Ziya Özcan’ında katılımları ile Polonya’da faaliyet gösteren basın mensupları, futbol kulüpleri yetkilileri ve kış sporları kulüpleri temsilcilerine yönelik tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısında yapılan sunumunun ardından Vali Altıparmak bir konuşma yaparak, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.
Toplantı sonunda Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçiliğine bir ziyaret gerçekleştirildi.
Program süresi boyunca çeşitli temaslarda bulunularak 2015-2016 kış sezonu öncesindePalandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Polonya’da faaliyet gösteren turizm firmalarının yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda Erzurum’u ziyaret eden Polonya Basın Kulübü Başkanı Jaroslaw WLODARCZYK ile bir toplantı gerçekleştirilerek, kayak merkezlerimiz hakkında geri bildirimler alındı.
Çalışma ziyareti 29 Kasım 2015 tarihinde sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.