logo

YAKUTİYE BELEDİYESİ KADIN SPOR VE EĞİTİM MERKEZİ AKTİF

 

lşYakutiye Belediyesi Kadın spor ve eğitimMerkezi’nde sağlıklı bir yaşam için spor eğitimi alan ev hanımlarına sporun yaşama etkileri üzerine eğitim semineri verildi.
Hilalkent altında Esma Park bitişiğinde inşa edilerek geçtiğimiz Sonbahar’da hizmete açılan Kadın Spor ve Eğitim Merkezine çeşitli semtlerden 50 ev hanımı katılıyor. Ehramlı, çarşaflı kıyafetleriyle hoş görüntü veren ev hanımlarına Yakutiye Kent Konseyi Kadın Meclisi çeşitli konularda eğitim verme kararı aldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, merkezin her anlamda ev hanımlarına katkı sunacak işlevlerle donatıldığını söyledi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un şehrin doğu yakasında sosyal yaşamı canlandırmak amacıyla 52 dönüm alan üzerine yaptığı Esma Park yanında kamulaştırma yaparak inşa ettirdiği Kadın Spor ve Eğitim Merkezi, Ekim 2015’te hizmete açılmıştı. Merkezde 50’nin üzerinde ev hanımı uzman eşliğinde fitness aletleriyle spor ve sosyal çalışma için devam ettiği spor eğitim merkezi aynı zamanda ev hanımları için eğitim merkezi olacak. Kadın Meclisi ve AtatürkÜniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile kadınlara günlük yaşamlarında davranış değişikliği sağlama yoluyla, genel sağlığı nasıl arttıracakları anlatıldı. Egzersizin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri’ni Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç.Dr Ayşe Okanlı ve Araş.Gör.Dr Ganime Can anlattı.
Doç. Dr. Ayşe Okanlı, “Egzersiz, biyolojik ve psikolojik anlamda yaptığı katkılarla ruh sağlığını olumlu bir yönde etkileme özelliğine sahiptir. Egzersiz yapmak, vücudun hastalıklara olan direncini yükseltir ve vücudun dayanıklılık kazanmasını sağlar. Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan egzersiz, aynı zamanda kas ve kemik sistemini güçlendirir. Ruhsal ve mental yönden de faydaları bulunmaktadır. Egzersiz kişinin bedenini ve kendini olumlu algılamasını sağlar, kendine verdiği değeri ve benlik saygısını artırır” dedi.
Belediye Başkanı Ali Korkut, “Ev hanımlarına yönelik rahat bir ortamda spor yapmaları, sosyal faaliyetlerde bulunmaları için bu merkezi yaptık. Hanımların ilgisi memnuniyet verici. Onlar açısından yalnızca spor değil, aynı zamanda sosyal bir merkez hüviyetinde burası” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Betboo giriş