logo

16 Aralık 2015

YAKUTİYE EV HANIMLARINI SPOR YAPMAYA ÇAĞIRIYOR

 

yakErzurum Merkez Yakutiye Belediyesi, ev hanımlarına hitap edecek Kadın spor eğitimMerkezinin kapılarını açtı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kültür fizik başta olmak üzere kilo vermeyi sağlayan, formu koruyacak spor aletlerinin bulunduğu Kadın Spor Eğitim Merkezi’nin öncelikle dezavantajlı semtlerde oturan hanımlara hitap ettiğini söyledi. İçerisinde spor alanları, hamamı, saunası ve kafeteryası bulunan Kadın Spor Eğitim Merkezinde branş eğitimcileri de bulunacak.
Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, spor imkanı bulamayan ve sosyal yönden dezavantajlı bölgelerde oturan ev hanımlarına öncelikli olarak hitap edebilecek Kadın Spor Eğitim Merkezi’nin kapılarını hanımlara açtığını belirtti. Hilalkent altında Esma Park yanında yapılan spor merkezi hamamı, saunası, kültür fizik salonuyla hizmete başladı. Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, “52 dönüm büyüklüğündeki Esma Parkı yaparken yanında bir arsayı da alarak hanımlara yönelik bir merkez yapmayı düşündük. Bu merkez şimdi tamamlandı. İçerisinde kafeteryası, spor yapmak için çeşitli spor aletlerinin bulunduğu fitnes yanii kültür fizik merkezi, hamamı ve saunasıyla pırıl pırıl bir yer. Ayrıca spor eğitimcileri, yani uzman eğitmenlerimiz de merkezde görev yapacaklar. Hanımların doğru spor hareketlerini yapmalarına yardımcı olacak, onların kilo vermelerine, formlarını korumalarına katkı sağlayacaklar. Öncelik elbette dar gelirli, orta gelirli kesimler olacaktır. Çok yönlü bir merkez burası, herkesi bekliyoruz.” dedi.
Kadın Spor Eğitim Merkezi, hamamı, saunası, kafeteryası, duşları, fitnes (kültür fizik salonu), ağırlık, koşu bandı, bisiklet, vücut geliştirici spor aletlerinin yer aldığı aletleri ve bunların doğru kullanımında yol gösterecek eğitimcileriyle hanımların hizmetine açıldı. Öncelikli olarak şehre uzak mahallelerde oturan, sportif ve sosyal faaliyetlerden yararlanamayan bayanların spor imkanı bulmasını hedefleyen Kadın Spor Eğitim Merkezi, çevresine de farklılık sağlıyor. Başkan Ali Korkut, hanımların spor dışında kafeteryada gün dahil çeşitli etkinliklerde yararlanacağı imkanlara da sahip olduğunu söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.