logo

YAKUTİYE, KÖYLERİ UNUTMUYOR

 

YYYYakutiye Belediyesi Fen İşleri ekipleri, köylerde de kar çalışması yapıyor. Yoğun kar yağışları nedeniyle köy içi ulaşımda aksaklıklar oluştuğunu belirten Belediye Başkanı Ali Korkut, şehir merkezi öncelikli olsa da köylerin unutulmadığını söyledi.
Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, bağlı mahalle/köy ve köylerde kar çalışmasını ihmal etmiyor. Belediye Başkanı Ali Korkut’un şehir merkezinin kar yağışında öncelikli alan olmasına karşın köylerinde ihmal edilmediğini belirtiyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele ekipleri, şehir merkezleriyle birlikte köy ve bağlı mahallelerde kar çalışması yapıyor. Ali Korkut, “Bağlı köy/mahallelerimiz ve köylerimizde hizmetin aksamaması için gayret gösteriyoruz. Kar çalışması oralarda da yürütülüyor. Hizmetin yaz kış bu alanlardan eksik edilmediğini gösteriyoruz” dedi.
Köy ve bağlı mahallelerde yapılan kar çalışması, özellikle bacalardan temizlenen karların oluşturduğu tepeciklerinde kaldırılmasını sağlıyor. Ekipler, köy içlerinde yer alan kar birikintilerinin temizlendiğini ifade ediyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx