logo

12 Nisan 2018

Yakutiye, yol ve kaldırım sezonunu erken açtı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, şehir merkezinde yol ve kaldırım çalışmalarına başladı.

A 2

Gürcükapı semtiyle Şükrüpaşa’da kaldırım çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, taş kaldırım çalışmasının birkaç yıldır sürdüğünü belirtti. Taş kaldırımlar, maliyetinin yüksek olmasına karşın görüntü ve dayanıklılığıyla tercih ediliyor.

 

Yakutiye Belediye Başkanı, 2018 yılı yol ve kaldırım çalışmalarına erken başladı. Her yıl Mayıs ayı ortalarında açılan sezon havaların ısınmasıyla Nisan ayında başladı. Şükrüpaşa ve Gürcükapı semtinde yol ve kaldırım çalışmaları hızla devam ediyor. Önceki yılların aksine kaldırımlar maliyeti yüksek olmasına karşın taş malzemeyle bezeniyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, kaldırımlar için belediyelerin yoğun olarak kullandığı tuğla tipi karo malzemesinin dayanıksız ve kullanışsız bir malzeme olduğunu belirtti. Yakutiye Belediyesi olarak uzun bir süredir andezit taş malzeme kullandıklarını ifade eden Ali Korkut, “Maliyet bakımından tuğla karolardan yüksek, ancak hem görüntü olarak, aynı zamanda sağlıklı oluşu nedeniyle tercih ediyoruz” dedi.

 

Şükrüpaşa ve Gürcükapı semtinde çok sayıda sokakta yol tamirat, sıfır asfalt ve kaldırım çalışmaları hızla sürüyor. Yakutiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri merkezde 1600 sokakta çalışma yürütüyor. Başkan Korkut, ilçe merkezinde çok sayıda sokak bulunduğunu işaret ederek her yıl planlı bir şekilde sokaklarda kaldırım çalışması yapıldığını aktardı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx