logo

01 Aralık 2014

YAKUTİYE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Yakutiye'de Kamula?t?rma Çal??malar?

 

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde kamulaştırmalar devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, yüzde 30 civarında bakiyesi kalan Hacıcuma, Taş Mescit ve Narmanlı mahallelerinde kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kamulaştırma çalışmaları çerçevesinde 3 yıldır devam eden dönüşüm alanlarının kamulaştırma ve kötü yapılaşmalardan temizlenme çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti. Hasani Basri, Mehdi Efendi, Habip Efendi semtlerinde kentsel dönüşüm alanlarının kötü yapılaşmadan temizlenerek ihale edildiğini hatırlatan Korkut, “Mehdi Efendi, Habip Efendi semtinde 40 dönümü aşan dev bir yapılaşmanın başındayız. Önümüzdeki yaz, elle tutulur, gözle görülür modern yapılar ortaya çıkacak. Hasanibasri mahallesinde yapılaşma sürüyor. Birde kentsel dönüşümde ilk aşaması devam eden alanlarımız var. Bu kış Hacı Cuma, Taş Mescit, Narmanlı mahallelerinin kalan alanlarında kamulaştırmayı temizlemeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl inşallah bu alanların da satışını gerçekleştireceğiz. Gelen paralar yine şehrin değişimi ve dönüşümü için kaynak oluşturacak” dedi.

 

HACICUMA’DA KAMULAŞTIRMA VE YIKIM SÜRÜYOR

 

Yüzde 70 civarında kamulaştırması tamamlanmış olan Taş Mescit, Hacıcuma ve Narmanlı mahallelerinde 2014 yılı ikinci yarısı yapılan kamulaştırmalarla 75 kişiye ait bina kamulaştırıldı. Bedelleri ödenen binalar belediye ekipleri tarafından yıkılıyor. Enkazları da kaldırılan binaların kaldırılmasıyla kötü yapılaşma tarihe karışıyor. Yapılan çalışmalar ile 75 kişiye ait ikiyüz bin metre kare arsa, iki yüz bin metre kare enkaz kamulaştırması yapıldı. Kamulaştırmalar için hak sahiplerine 1 milyon 566 bin lira ödeme yapıldı.” diye konuştu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx