logo

YENİ TÜRKİYE VE ORTADOĞU’NUN GELECEĞİ KONFERANSI

 

memmemur-Sen Konfederasyonu’na bağlı eğitim Bir-Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanlığı tarafından “Yeni Türkiye ve Ortadoğu’nun Geleceği” adlı konferans düzenlendi.
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, PalandökenKaymakamı Gürbüz Karakuş, Eğitim-Bir-Sen Erzurum 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş ile Yücel Gözcü, Şerif Karslı, Ömer Ağırman, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.
Konferansta a Prof.Dr. Mehmet Çelik, “Ortadoğu’da yaşanan olaylar, Türkiye üzerinde oynananOyunlar neler” konulu farkındalık oluşturmak amacıyla sunum yaptı.
Prof.Dr. Mehmet Çelik konuşmasında, “Sevr anlaşması ile Osmanlı İmparatorluğu yok edilmek istenmiştir. Dayatma bir belgeyle toprakları paylaşılmıştır. Ortadoğu’da devletler yeni bir harita çizmek için dayatma Sevr anlaşması ile bizleri yok edecekler. Avrupa devletleri tüten bacaları elbet bir gün bitecek ve ne yiyeceğiz, ham petrolümüz ve kömür rezervlerimiz azalıyor. Bunlar elbet biterse bizler geleceğimize ne bırakacağız. Bacalarımız ve ekonomimiz yok olacak. Ne yapalım, Ortadoğu denen yeri yeniden gözden geçirelim. Nitekim öyle de oldu. Tüten bacalarının tekrar kapanmaması için Ortadoğu denen yeri işgal ettiler. Evet İşgal ettiler. Türkiye batıdan ve doğudan işgal edilmişti. Topraklarımız adeta paylaşılıyor. Şer güçler bu toprakları canlandırmak için kömür rezervlerini canlandırması lazım bunun en kolay yolu Afrika ülkelerini ele geçirmek, baktılar ki Afrika’nın astarı yüzünden pahalı oluşu yönlerini Ortadoğu’ya yönlendirdi. Şimdi oynanan oyun şu, Asya ülkelerini ele geçirmek. Nedeni ise çok basit. Ekonomi bir gün duracak. Bu ekonomiyi canlandırmak için zayıf nokta neresi Ortadoğu. Alın size hazır ham madde. Kara Elmas Petrol. Bunun değerini bilmek için zayıf devletleri yok edecekler, dayatma bir Sevr anlaşması sunacaklar, Türkiye’yi içlerine çekecekler, kendi borazanlarını öttürecekler. Konu bu. Ekonomileri canlanacak, bizleri dayatma anlaşması bile geçerli olmayan Sevr anlaşması ile sıkıştırmak. Amaç olarak ne yapacaklar. Amaç menfaat. Akıllı ve birlik olacağız.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Betboo giriş