logo

06 Aralık 2015

Yozgat’tan Bayırbucak Türkmenlerine yardım

image

image
Emver GÜLER
Yozgat’ın Sorgun ilçesi Platformunca Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan gıda ürünlerinin yüklendiği 10 tır, dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, yardım konvoyunun yolcu edilmesi nedeniyle Belediye Meydanı’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, çok mutlu olduğunu ifade ederek güzel bir faaliyete imza atan Sorgunluların bundan daha fazlasını da yapmak istediğini söyledi.Bayır Bucak Türkmenlerine 10 Yardım TIR’ı dualarla uğurlandı.
Sorgun Platformunca Bayırbucak Türkmenleri için düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan gıda ürünlerinin yüklendiği 10 tır, Belediye Meydanında düzenlenen törenle ve dualarla Bayırbucak’taki Türkmenlere gönderildi.
Dua ve uğurlama töreninde konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı “Bozok Yaylasının yiğit evlatları Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıktı. Sorgun’dan, Suriye’de bombardıman altında bulunan Bayırbucak Türkmenleri ’ne, 10 tır dolusu gıda yardımını dualar eşliğinde gönderdik. Atalarımızın güzel bir sözü vardır. ‘Her şey aslına rücu eder’ diye. Bizde bu yardımlarla, atalarımızın bu güzel karakteristik özelliğini ortaya koyuyoruz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. En büyük dileğim kuru gıda yüklü bu 10 tır malzemenin şuursuzca bombalanmaması ve sağ salim yerine ulaşmasıdır. Biz, bize düşeni yapıyoruz. Her millet kendisine düşeni yapar. Allah bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan bu necip millete zeval vermesin..” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Sorgun Kaymakamlığı ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan Sorgun Platformunca toplanan yardımların konulduğu 10 tır, konuşmaların ardından dualarla Suriye’ye doğru yola çıktı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş